| smjj.pl | | forum | mapa |  

.

 

 

Ustaw jako stronę starową   Dodaj do ulubionych   Facebook

   
   
       

- Flash Mob

     

- Strój "Bad"

     
- Amfiteatr Bemowo im. Michaela Jacksona    
- TV Polsat "Jak Oni Śpiewają"    

- Akcja "Nakrętka"

   

 

- "You Can Dance"

   

- "Pomoc dla powodzian"

   

- "Pomoc dla Somalii"

   

- "Piknik rodzinny"

 
     
     
     
 

1. "Flash Mob"
Data realizacji: 29.08.09r.

Flash Mob (błyskawiczny tłum) to projekt autorstwa i zorganizowany przez członka SMJJ, Alicję Kropidło we współpracy z SMJJ. Alicja była odpowiedzialna za organizację tłumu, natomiast Artur Stępień, Hania Oleczek, Katarzyna Przytuła, Łukasz Górniak, Marek Makowski odpowiadali za; nagłośnienie podczas kilku tygodniowych prób (od lipca do sierpnia), uwiecznienie ich kamerą video, nadzorowanie głównego wykonania wraz z zaproszeniem do obejrzenia i nagłośnienia wydarzenia przez TV Polsat oraz TVN WARSZAWA

Flash mob polegał na odtworzeniu w jak największej liczbie osób, delikatnie zmienionej wersji układu tanecznego do piosenki Michaela Jacksona, pt."Beat It". Układy taneczne zostały wykonane zgodnie z planem ich realizacji w 4 zaplanowanych miejscach;
Data wykonania: 29.08.2009
- Nowy Świat
- Stare Miasto (pomiędzy kolumną Zygmunta a tarasem widokowym)
- "Patelnia" przy stacji Metro Centrum
- CH Złote Tarasy (wewnątrz budynku przy wejściu/wyjściu)

Osoby, które wzięły udział w tym przedsięwzięciu to fani Michaela pochodzący ze społeczności internetowej Grono.net w wieku 14 - 25 lat a między nimi również członkowie SMJJ.

Poniżej uwiecznione Flash moby;
Stare Miasto, "Patelnia" i Złote Tarasy

 

 

 

 

 

[ powrót do góry ]

 

 

 

 

2. Strój "Bad"
Data zgłoszenia fundacji: 11.2009
Data realizacji: 02.2010

Wsparliśmy Fundację przy spełnieniu marzenia po przez znalezienie odpowiedniego rozmiaru dla chorej dziewczynki, której marzeniem było mieć strój Jacksona z teledysku "Bad".
 

[ powrót do góry ]

 

 

 

 

3. "Amfiteatr Bemowo im. Michaela Jacksona"
Data Realizacji: 29.08.09r. i 20.09.09r.

Amfiteatr Bemowo im. Michaela Jacksona to unikalny projekt polegający na upamiętnieniu Michaela wraz z jego jednym koncertem na lotnisku Bemowo w dniu 20.09.1996 roku, gdzie ówcześnie zgromadził ponad 120 tysięcy osób. Była to druga w skali całej trasy HIStory Tour tak liczna publiczność na jednym koncercie. Przed nami są, tylko Czesi, którzy, zgromadzili na koncercie 125 tysięcy osób.

SMJJ prowadziło rozmowy od początku sierpnia z burmistrzem Bemowa, na temat upamiętnienia Michaela Jacksona z zachowaniem powiązania miejsca i historią, jaka wiąże się z tym przedsięwzięciem. Po kilku propozycjach, jakie SMJJ przedstawiło burmistrzowi, został nam przedstawiony inny pomysł i o wiele tańszy do realizacji. Zaproponowano nam nadanie imienia nowemu dzielnicowemu Amfiteatrowi Bemowo im. Michaela Jacksona, co przyjęliśmy z wielkim entuzjazmem. Potem nastąpiły negocjacje mające na celu przekonanie władz Bemowa, aby impreza odbyła się nie w dniu urodzin artysty (29.08) a w dniu rocznicy koncertu, który odbył się przed trzynastu laty na Bemowskim lotnisku.
Na koncercie upamiętniającym wzięły udział z ramienia SMJJ takie osoby i zespoły jak;
- Hubert Torzewski w piosenkach "Billie Jean" i "Human Nature"
- Marek Makowski i Katarzyna Przytuła w piosence "The way You Make Me Feel"
- Zespół Bieżanka, w instrumentalnych wersjach utworów; "Man In The Mirror", "Another Part Of Me"

 

 

 

 

 

 

[ powrót do góry ]

 

 

 

 

4. Dwukrotny udział w programie TV Polsat "Jak Oni Śpiewają"
Data Realizacji: 31.10.09r. i 21.11.09r.

Dwukrotny udział SMJJ w programie "Jak Oni Śpiewają" to efekt zaproszenia przez producenta programu Rochstar oraz TV Polsat, naszego patronatu i partnera medialnego michaeljackson.pl.

Dzięki temu, SMJJ wspierało, zapowiadało i oceniało występ w pierwszym udziale (półfinał) występ aktora Artura Chamskiego, który zaśpiewał piosenkę pt. "You Are Not Alone". Podczas ponownego udziału (finał) TV Polsat poprosiło nas o wspieranie wszystkich artystów, wykonujących utwory Michaela, wraz z dodaniem w formie komentarza krótkiej historii wiążącej się z utworzeniem danego utworu oraz oceną wykonania. Piosenki, które zostały wówczas wykonane to;
- Z okresu Jackson 5
- Black Or White
- Beat It
 

Jak Oni Śpiewają - Edycja VI odc.7, 31-10- 2009

Więcej na http://www.michaeljackson.pl/zdjecia/jos.html

 

Jak Oni Śpiewają - Edycja VI odc.10 FINAŁ, 21-11-2009

Więcej na http://www.michaeljackson.pl/zdjecia/jos2.html

 

[ powrót do góry ]

 

 

 

 

5. Akcja "Nakrętka"
Data Realizacji: W trakcie realizacji.

Akcja "Nakrętka" ma na celu zebranie od 1 do 5 ton każdego rodzaju plastikowych nakrętek. Mogą to być korki od soków, napojów, środków przemysłowych czy chemicznych. 

Następnie zebrane nakrętki zostaną przekazane a zysk przeznaczony na wsparcie dla chorych, potrzebujących dzieci tj. na leki, wózek inwalidzki itp. Zgodnie z działalnością charytatywną Michaela.

 

(Na jeden kilogram potrzeba 300 - 500 zakrętek, uzależnione, jest to od ich masy. Aby więc zgromadzić ich jedną tonę, potrzeba nimi wypełnić ok. 65 120-litrowych worków.)

 

I ty możesz nas wesprzeć!

Jeśli chciał/a byś przekazać swoją zgromadzoną ilość nakrętek osobiście lub przesyłką, prosimy o kontakt: smjj@smjj.pl
 

[ powrót do góry ]

 

 

 

 

6. Udział naszego członka w "You Can Dance"
Data uczestnictwa: 10.01.2010

 


 

Członek naszego stowarzyszenia Marek Makowski wziął udział w castingu do 5 edycji programu "You Can Dance - Po Prostu Tańcz" tańcząc choreografię do utworu pt. "2 Bad".

Uznajemy jego uczestnictwo w programie również jako rodzaj wspierania pamięci o Królu Popu.
 

[ powrót do góry ]

 

 

 

7.Pomoc dla powodzian
Data realizacji: 06.2010 i 08.2010.

 


Foto wkrótce.

 

Nasze stowarzyszenie podjęło wewnętrzną zbiórkę podstawowych rzeczy niezbędnych do życia, dla ofiar powodzi. Paczki w dwóch partiach trafiły do gminy Słubice, w powiecie Płockim. 
 

[ powrót do góry ]

 

 

 

8. Pomoc dla Somalii
Data realizacji: 2010 rok

 


 

Członek naszego stowarzyszenia Katarzyna Wójtowicz wspiera jedną z fundacji w imieniu Stowarzyszenia. Fundacja zajmuje się pomocą dla dzieci w Somalii.
 

[ powrót do góry ]

 

 

 

9. "Piknik Rodzinny" w przedszkolu nr. 268 w Warszawie
Data realizacji: 2.06.2014

 

   

fot.: Joanna Chłopicka, Mariusz Szulc

 

2 czerwca 2014 "SMJJ" na zaproszenie Dyrekcji Przedszkola nr. 268 "Słoneczny Promyk" w Warszawie, współtworzyło imprezę pod nazwą "Piknik Rodzinny".

Zabawa była stricte pod muzykę Króla Popu, za konsolą stanął sam Prezes SMJJ Erwin Pryliński, a jako dodatkowa atrakcja dla dzieci, nasz członek Marek "Mike" Makowski wcielił się w rolę naśladowcy artysty.

Impreza była przednia, a Michael znów bawił najmłodszych.

 

Dziękujemy za zaproszenie oraz wspólną i wspaniałą zabawę.
Podziękowania kierujemy również naszemu partnerowi strategicznemu serwisowi
michaeljackson.pl bez którego wiele rzeczy byłoby niemożliwych.

...filmik z wydarzenia:

 

 


 

[ powrót do góry ]

 

 

 

10. Musical pt. "Black or White" musical - historia króla popu.
Data realizacji: 12.06.2015

 

   

12 czerwca 2015 "SMJJ" na zaproszenie Fundacji Rock& Roll'a Dzieciom i Akademii Rock&Roll'a z Białegostoku patronowała i współtworzyła Musical pt. "Black or White" musical - historia króla popu. Nasz wkład to przypomnienie i zbliżenie artysty po przez ucharakteryzowanie i występ naszego członka Marka "Mike" Makowskiego oraz pomocy przy tworzeniu tego wizerunku, którym zajął sie sam Prezes "SMJJ" Erwin Pryliński.

Impreza była niesamowitym przeżyciem. Dziękujmy Fundacji Rock&Roll'a Dzieciom i Akademii Rock&Roll'a za zaproszenie i dostarczenie widzom niezapomnianych emocji, które często wywoływał sam Michael Jackson....filmik z wydarzenia: niebawem

 

 


 

[ powrót do góry ]

 

 

 

 

11. VI Piknik Archiwalny
Data realizacji: 13.06.2015

 

   

 

13 czerwca 2015 "SMJJ" na zaproszenie Archiwum Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, podjęło się współtworzenia VI Pikniku Archiwalnego w Państwowej Akademii Nauk. W tym dniu wzięliśmy na siebie odpowiedzialność za opiekę nad wystawą niepublikowanych zdjęć Jacksona z wizyty w Warszawie oraz dokumentacji jaka pozostała po wizycie piosenkarza w Ratuszu m.in pierwszy autograf Jacksona na ziemi Polskiej, który był najcenniejszą pamiątką na całym pikniku oraz listu intencyjnego podpisanego przez ówczesnego Prezydenta Miasta Marcina Święcickiego i Michaela Jacksona nt. parku rozrywki.


Dodatkowo, nasz członek Marek "Mike" Makowski raz jeszcze wcielił się w artystę i zatańczył przed zgromadzoną publicznością. A na samej wystawie zadbaliśmy aby podczas całego dnia w tle brzmiała muzyka artysty....filmik z wydarzenia: niebawem

 

 


 

[ powrót do góry ]

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

     

 

| Aktualności| O nas | Statut| Projekty | Forum | Kontakt | Mapa |

     

  Sponsorzy, Partnerzy, Patroni medialni:

  (pełna lista)

michaeljackson.pl

2010 Copyright by SMJJ. Wszelkie prawa zastrzeżone. Administrator XHP Group